Diller

Hakkımızda

HAKKIMIZDA

Hakkımızda;

Fırat Üniversitesi, “Fen Bilimleri dergisi, Mühendislik Bilimleri dergisi ve Turkish Journal of Science & Technology dergisi”, 2002 yılından bu yana yılda 2 sayı olarak Türkçe ve İngilizce makalelerle yayın hayatına devam etmektedir.

Çalışmalar en az iki hakemli olarak değerlendirilecektir. Makale göndermek isteyen yazarlarımız, dergi sayfamızdan (www.dergi.firat.edu.tr) kayıt yaptırarak, özgün bilimsel makalelerini çevrimiçi olarak gönderebilir ve süreci takip edebilirler

Dergimize hem hakem hem de yazar olarak katkılarınızı beklemekteyiz. Dergimize olan desteğiniz için şimdiden teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Saygılarımızla.

Editör

Doç. Dr. Erkan TANYILDIZI

 

Fen Bilimleri Enstitüsü Müdür Yard.

 

Yrd.Doç.Dr. Sencer ÜNAL

Fen Bilimleri Enstitüsü Müdür Yard.

 

Yazarlar: 
Eğer sistemi ilk kez kullanacaksanız adresimizdeki kısa yolu kullanarak yeni bir hesap oluşturabilirsiniz. Kullanıcı hesabınız varsa, bu hesabınızı kullanarak direkt giriş yapabilirsiniz, ayrıca hesap oluşturmanıza gerek yoktur. Makale göndermek, gönderdiğiniz makalenizi takip etmek veya düzenlemek için lütfen e-posta adresinizi ve belirlediğiniz parolanızı giriniz. Makale gönderiminde her hangi bir sorun yaşamanız durumunda bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyiniz.

Hakemler: 
Değerlendirmeniz için tarafınıza sunulan makalelere ulaşmak için lütfen e-posta adresinizi ve belirlediğiniz parolanızı giriniz.

Indeks 

EBSCO

Fen Bilimleri dergisi, Mühendislik Bilimleri dergisi ve Turkish Journal of Science & Technology dergisi, 2009 yılından başlamak üzere EBSCO’da dizinlenmeye başlamıştır. https://www.ebscohost.com/title-lists

 

TR-Dizin

Fırat Üniversitesi Mühendislik Bilimleri Dergisi ise TÜBİTAK ULAKBİM-TR Mühendislik ve Temel Bilimler Veri Tabanında 2013 yılından başlamak üzere dizinlenmeye başlamıştır.

http://cabim.ulakbim.gov.tr/tr-dizin/tr-dizinde-dizinlenen-dergi-listesi/

 

 

Türkçe